4 טיפים
לשיווק העסק בתקופת קורונה

בימים טרופים אלה, כשהגבינה ״זזה״ לנו מהמקום...

אם בעבר השיווק אולי זרם בצורה חלקה יותר, כעת אנו נדרשים להיות יותר חדים, יותר מתמידים ויותר נוכחים.

הנה מספר טיפים שריכזתי עבורכם לשיווק אפקטיבי של העסק בימי קורונה (ולא רק!):

  1. היו נוכחים בדיגיטל! אם עד עכשיו העסק התנהל בצורה מסויימת, כולנו הבנו שללא נוכחות דיגיטלית קשה לשרוד תקופה שכזו. אני מאמינה שכל עסק חייב כיום נוכחות דיגיטלית. מה זה אומר? ראשית ממליצה לבדוק את מצב הנוכחות הדיגיטלית שלכם. פתחו בדפדפן כרום את ״מצב גלישה בסתר״, ורישמו את שם העסק שלכם. בידקו אילו תוצאות עולות (אם בכלל) ושאלו את עצמכם האם אתם מרוצים מהן?  כמה דברים פשוטים שניתן להעלות לדיגיטל במהירות: א. ״גוגל לעסק שלי״כל אחד יכול לפתוח בקלות ובחינם עמוד חשיפה בגוגל. זה כמו מיני סייט שיעלה כשיקלידו את שמכם. הפעולה פשוטה ממש ואם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת, חפשו הדרכה חינמית בגוגל או ביוטיוב. הדרכות כאלה בשפע…. בנוסף בידקו שיש לכם נוכחות לפחות ברשת חברתית אחת. מרבית הישראלים נמצאים שם, ואם הקהל שלכם נמצא שםמומלץ מאוד להתחיל להיות פעילים. פתחו עמוד עסקי בפייסבוק/אינסטגרם ופשוט תספרו על איזה ערך יש לכם לתת לעולם. פוסטים טובים הם פוסטים שמעניקים טיפים וערך אמיתי מהידע המקצועי הקשור לעסק שלכם.    

2. הידעתם שיש לכם בכף ידכם ערוץ שידור לייב הפתוח לכל עם ישראל ויהדות התפוצות? –  אם היו מזמינים אתכם היום להתראיין על העסק שלכם בתכנית בוקר, האם הייתם הולכים? (התשובה אמורה להיות ״ברור שכן!!!). צוקרברג וחברים נוספים דאגו שגם לנו, בעלי העסקים הקטנים תהיה היכולת להשפיע, לשדר, לספר על הטוב שבאנו להעניק לעולם. ברשתות חברתיות כמו יוטיוב, פייסבוק ואינסטגרם, יש אפשרות לשדר שידורי וידאו לייב, וכל זה ללא עלות כלל! האלגוריתם של הרשתות החברתיות מאוד אוהב את שידורי הלייב והוא ״מפרגן״ להם בהפצה מטורפת בקרב בעלי עניין בתכני העסק שלכם. אז נכון שלא כולנו נולדנו מושלמים, ולא כולנו יודעים להופיעאבל זו הזדמנות להתאמן, לתרגל, ״למתוח שרירים״ ופשוט לעשות. בהתחלה זה כפי הנראה מעט יחרוקאבל בהמשך, אתם פשוט תתאהבו בזה. (מניסיון…) לאלו שממש מאתגר אותם לשדר בוידאו לייבמצאו חבר או בן משפחה שמוכן לראיין אתכם. ואז תראו שהכל נהיה פשוט יותר. הם שואלים שאלהואתם עונים. כמובן כדאי להיערך לכך מראש ולהכין שאלות מעניינות

3. פתחתם עמוד עסקי בפייסבוק או באינסטגרם? מעולה!! בכדי שיצליח עליכם לעשות מספר פעולות: א. לתכנן תכנית תוכן קבועה. לדוגמה: פינות קבועות בעמוד העסקי שלכם: פינת הטיפים, פינת ההשראה, פינת הסיפור האישי, פינת מתכון לשבת וכיו״בממש כמו בעיתון. ב. שם המשחק הוא נחישות והתמדההתחלתם במלוא המרץאבל לא התמדתם? חבלזה לא יעבוד…. לא צריך לשדר כל יום וכל הזמן, בחרו ימים קבועים והיצמדו אליהם.   ג. שיתופים רבותיי שיתופים!- כתבתם תוכן טוב? שתפו אותו בעמוד העסקי, בעמוד הפרטי ובקבוצות תוכן רלוונטיות לנושא שלכם (לא לפני שבדקתם שמותר לפרסם בקבוצות הללו).

4. טיפ אחרון להיום: גדלו לכם קהילה אוהבת ועוקבת, כזו שתבין כמה ערך יש לכם לתת ואז מדי פעם, כאשר תרצו להציע משהו קונקרטיתיפנו קודם כל לקהילה האוהבת שלכם ומשם יגיעו הרכישות הראשונות. אני מתארת לעצמי שאתם בטח אומרים לעצמכם: ״ טוב זה טיפ שקל להגיד וקצת יותר מאתגר לבצע״  והאמת היא שאתם לגמרי צודקים

אז מאיפה מתחילים לגדל קהילה? כמה אפשרויות:

  1. א. כתבו מדריך תוכן בעל ערך בתחומכם. לדוגמה: דיאטנית העוסקת בטיפול בהפרעות אכילה אצל נערות תכתוב מדריך להורים״כיצד תדעו אם הנער/ה שלכם סובלים מהפרעת אכילה?״ (כמובן שזה נושא מורכב שידרוש איבחון מעמיק וכמובן שהמדריכים שתכתבו חייבים להיות עם אחריות מקצועית שלכם). ברגע שיש לכם מדריךהפיצו אותו באמצעות דף נחיתה המחובר למערכת דיוור שיודעת לשמור את המיילים של לקוחותיכם. לחילופיןניתן להפיץ מדריך בעזרת בוט  (רובוט אוטומטי שעובד עבורכם) פייסבוקוכך לאסוף באופן יעיל קהילה עוקבת.

  ב. דרך נוספת לגדל קהילה היא פתיחה של קבוצה בפייסבוק. היתרוןאין לזה כלל עלויות!  החיסרוןצריך לעבוד קשה ולהזין כל הזמן את הקהילה בתכנים מעניינים על מנת שתיווצר אינטראקציה. ג. פתחו קבוצת ווטסאפ לקהילה בעלת עניין בנושא מסוים. גם שם יש כללים שכדאי ללמוד (למשל לא לחפור יותר מדי…).

זהו להפעם , ציידתי אתכם בהמון עבודה, וזוהי רק ההתחלה.

בהצלחה,

רוני

אז בעצם מה שהתכוונתי לומר

שיווק זה עולם מרתק ואינסופי. והאמת שהקסם מתחיל כשמפסיקים להתנגד לשיווק ומתחילים להתיידד עם העולם הזה.
גלילה לראש העמוד