איך הקורונה השפיעה על שוק הקורסים הדיגיטליים?

הקורסים הדיגיטליים קיימים ומתפתחים כבר כמה שנים טובות, אבל אין ספק שהקורונה שמה עליהם זרקור מאוד גדול ותרמה להאצה וליצירת אלפי קורסים חדשים.

הקורסים הדיגיטליים קיימים ומתפתחים כבר כמה שנים טובות, אבל אין ספק שהקורונה שמה עליהם זרקור מאוד גדול ותרמה להאצה וליצירת אלפי קורסים חדשים.

הקורסים הדיגיטליים הפכו להיות מאוד מוצר מאוד נחשק, כשכולם בסגר ולא יכולים לצאת מהבית ולעבוד כתמול שלשום.

אליי באופן אישי הגיעו עשרות אנשים בזכות המצב שהכתיב לחשוב דיגיטלי ואחרת. כך למשל הגיע אליי בעל מספרה יצירתי שהפיק קורס לספרים, קוסמטיקאית שהפיקה קורס הכשרה מקצועית בתחום ספיציפי, מנעולן, מהנדס בניין ועוד ועוד…

אז האם באמת קורס דיגיטלי יציל את העסק שלכם?

התשובה כמובן – זה תלוי. תלוי בעולם התוכן שלכם, בביקוש למוצר דיגיטלי, בקהל היעד (ככל שהגיל יורד מ-40, כך קל יותר לציבור לרכוש מוצר דיגיטלי) זה תלוי גם באיכות המוצר שתצרו, באופן שבו תבחרו לשווק את המוצר ועוד.

אין ספק שקורס דיגיטלי בתקופת הקורונה יכול להוות מקור הכנסה נוסף עבור העסק שלכם.

אם אני צריכה לסכם מה עשתה הקורונה לשוק הקורסים הדיגיטליים אז אומר שני דברים עיקריים:

  1. אנשים מוכנים היום לרכוש קורסים דיגיטליים – הרבה יותר מלפני תקופת הקורונה. התקופה הזאת הראתה לאנשים רבים כמה זה פשוט ונוח לצרוך ידע בדיגיטל מבלי לצאת מהבית, לעמוד בפקקים, לחפש חניה ועוד.
  2. לצד זה שנוצרו המון מוצרי מידע וחלקם אף הופץ ללא עלות בכלל, מחירי המוצרים הדיגיטליים – ירדו. כלומר יש יותר אנשים שמוכנים לצרוך ורוכשים, אבל בפחות כסף. אם בעבר, מחיר ממוצע של קורס דיגיטלי עמד על 3500 ש״ח, כיום המחירים של הקורסים ירדו מעט.

אז האם כדאי לכם עדיין להשקיע ביצירת קורס דיגיטלי?

ברור שכן. כי זה ילך וימשיך להתפתח.

בנוסף לקורס דיגיטלי יש עוד יתרונות כמו: מיתוג, מיצוב, איסוף לידים לעסק, תמיכה בשירות פרונטלי ועוד.

לסיכום, אם עדיין לא יצרתם את הקורס הדיגיטלי הראשון שלכם, כדאי לכם לחשוב על אחד כזה, אפילו קטן וצנוע בשביל להרגיש איך זה מרגיש.

בהצלחה!

רוני דרך.

אז בעצם מה שהתכוונתי לומר

עולם הקורסים הדיגיטליים תפס תאוצה בקורונה. יותר אנשים מוכנים לשלם ולצרוך ידע בדיגיטל. יחד עם זאת המחירים של הקורסים הדיגיטליים היקרים – פחתו במידה מסוימת.
גלילה לראש העמוד